NHL: Luda noć preokreta u Columbusu i LA-u

Hokej 22. sij 20218:24 > 11:12 0 komentara
Getty images/Mike Ehrmann

Još jedna fantastična NHL noć na programu Sportkluba donijela je pregršt uzbuđenja i sjajnih preokreta

Nova uzbudljiva noć najjače hokejaške lige svijeta je iza nas. Odigrano je šest susreta dok je odgođen onaj između Carolina HurricansaFlorida Panthersa.

Naravno, program Sportklub televzije i sinoć je bio rezerviran za ljubitelje NHL-a, a mogli ste uživati u ogledima Columbus Blue Jacketsa i Tamba Bay Lightninga od 1h iza ponoći i LA Kingsa i Colorado Avalancha od 4h.

Tampa Bay je u sjajnom ogledu srušio Columbus u gostima. Golijada je počela već nakon 21. sekunde kad je Oliver Bjorkstrand pospremio pak u mrežu za vodstvo Columbusa na asistenciju Domija. Zanimljivo, nakon tog brzog gola do kraja trećine mreže su mirovale. No, u nastavku Tampa preokreće. Zabili su Blake Coleman i Mathieu Joseph. U treću četvrtinu ušlo se s vodstvom gostiju 1:2, da bi po receptu iz prve trećine Columbus izjednačio na samom početku treće golom Nicka Folignoa nakon samo 47 sekundi igre. Utakmica je otišla u produžetke, a tam se bolje snašla Tampa i zgoditkom Braydena Pointa slavila s 3:2.

Kingsi i Colorado također su pružili spektakl. Palo je šest golova. I u je došlo do preokreta. Naime, bolje su u utakmicu ušli gosti iz Colorada te su golovima Mikka Rantanena i Nathana MacKinnona imali 0:2 poslije prvog perioda. Ipak, u drugoj i trećoj trećini domaćini ubacuju u brzinu više te s po dva gola u svakoj dolaze do velikog slavlja. Strijelci su bili Drew Doughty i Gabriel Vilardi u drugoj te Adrian Kempe i Blake Lizotte u trećoj za konačnih 4:2 LA Kingsa.