Regionalna liga na SK: Tko će skinuti Mladost s trona?

Vaterpolo 13. sij 202119:20 > 19:28
Guliver Images

Na kanalima Sportkluba ide nova vaterpolska poslastica, od sutra možete gledati i Regionalnu ligu.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti nedodirljivi su posljednje dvije sezone, pa ćemo vidjeti može li u novoj sezoni za njih biti i treća sreća ili će ipak netko od drugih klubova uzeti naslov.

Grupe su podijeljene na A i B, u svakoj je po šest klubova, a utakmice će se igrati u Dubrovniku i Beogradu. Prva dva kluba koji budu najbolji u svakoj grupi izborit će Final Four u Zagrebu koji se igra u ožujku.

Grupa A: Mladost, Primorje, Jadran ST, Crvena zvezda, Partizan i Šabac.

Grupa B: Primorac, Jadran HN, Budvanska Rivijera, Jug, Radnički i Solaris.

Već za sutra pripremili smo sve dvoboje na našim kanalima:

Primorje – Partizan (Beograd, SK2, 17:00)

Jug – Jadran HN (Dubrovnik, SK1, 17:00)

Budvanska Rivijera – Radnički (Dubrovnik, SK1, 18:50)

Jadran ST – Crvena zvezda (Beograd, SK4, 18:50)

Primorac – Solaris (Dubrovnik, 20:40)

Šabac – Mladost (Beograd, SKHD, 20:40).

Kao što je već spomenuto, Mladost brani naslov. Sve je najavio i trener Mladosti Zoran Bajić:

„Pa ja mislim da jesmo okvirno spremni, bili smo na neki način hendikepirani jer nismo imali četiri reprezentativca, bili su u Debrecenu te u sklopu priprema reprezentacije. Bez obzira na sve, važno mi je da su svi zdravi i mislim da kako bude turnir odmicao da ćemo i mi loviti natjecateljsku formu“ – rekao je Bajić pa se osvrnuo na sustav natjecanja:

„Ja sam se osobno nadao da bi to sve moglo biti nakon kvalifikacija u Rotterdamu. Sad su imali utakmice u Debrecenu, sad mi imamo četiri utakmice u pet dana, odmah nakon toga za pet dana nam je finale kupa. Okvirno, devet utakmica u 13 dana, to je ritam kao u NBA koji je vrlo zahtjevan i fizički i psihički“ – zaključio je.

Turnir su i najavili treneri Mile Smodlaka te Vjekoslav Kobešćak koji vode splitski Jadran, odnosno dubrovački Jug.