Gotovo je! Jug je slavio protiv odličnog Marseillea

Vaterpolo 15. pro 202015:00 > 17:09
Hrvoje Benić

Jug CO danas od 15:15 igra drugu utakmicu 58. izdanja vaterpolske Lige prvaka protiv odličnog Marseillea

Loren Fatović bio je najbolji igrač Juga s tri postignuta pogotka.

Gotova je utakmica! Jug je pobijedio 11:10! Na kraju je to izgledalo napeto, ali Jugaši su cijelo vrijeme držali kontrolu nad utakmicom i zasluženo pobijedili!

Dvije minute do kraja utakmice Marseille se u potpunosti vraća! Dolaze na 10:9

Posljednja četvrtina je počela odličnom igrom Marseillea. Vrlo brzo su došli na dva gola zaostatka, ali se Jug uspio odvojiti na 10:7.

U drugom dijelu meča se momčad Marseillea ipak pribrala i zaigrala nešto bolje te su smanjili na tri razlike krajem treće četvrtine.

U drugoj četvrtini su se vaterpolisti Vjekoslava Kobešćaka fantastičnom igrom dodatno odvojili, otišli su na velikih 8:3!

Jug je fantastično otvorio utakmicu i na kraju prve četvrtine je vodio 4:1

TIJEK UTAKMICE

Vaterpolisti dubrovačke momčadi na sjajan su način otvorili turnir Lige prvaka, bolji su bili od njemačkog Spandaua 13:7.

Međutim, već danas ih čeka puno ozbiljniji suparnik Marseille. Momčad koja ove sezone ima ozbiljne aspiracije i koja neće biti nimalo lagan protivnik. Ovako ih je opisao trener Juga Vjeko Kobešćak:

“Marseille je u svakom slučaju teži zadatak za nas, mislim da su bolji od Spandau i u natjecateljskom su ritmu. Oni imaju jedan fantastičan ritam u igri, i u svakom slučaju trebat ćemo se dobro spremiti. Vremena nema puno, utakmica je za manje od 24 sata, tako da ćemo danas obaviti jednu pripremu, sutra drugu i probati ponoviti ovakvu izvdbu kao i večeras“ – zaključio je trener Juga.

Marseille je u prvom kolu Lige prvaka izgubio od prvog favorita za osvajanje ovog natjecanja Pro Recca 11:9. Vodili su dva razlike nakon dvije četvrtine, ali moćni Talijani su ipak okrenuli dvoboj na samom kraju.

U svojim redovima imaju najveću nadu francuskog vaterpola 18-godišnjeg Thomasa Vernouxa, za kojeg tvrde da će biti jedan od najboljih centara svijeta. Ante Vukičević (27), dijete Mladosti sa Save, osvajač svjetskog zlata iz Budimpešte 2017.godine svakako je jedan od velikih snaga ove momčad.

Došao je legendarni Srbin Andrija Prlainović koji je osvojio sve u vaterpolu. Uz njega došao je i Dejan Lazović, iskusni golman koji je protiv Pro Recca upisao čak osam obrana.