Barakude dojmljivom predstavom ušle u polufinale Eura

Vaterpolo 22. sij 202021:32 > 21:44
Hrvatski vaterpolski savez

Hrvatski vaterpolisti u četvrtfinalnom ogledu protiv Grčke bez većih problema pobijedili su rezultatom 14-11 i tako osigurali nastup u polufinalu.

Laurence Griffiths Getty Images Sport

Hrvatski vaterpolisti nastavili su s nizom plasmana u polufinale na velikim natjecanjima svladavši u Budimpešti Grčku te će se u petak sa Španjolcima boriti za europsko finale.

Povezano

Presudila je odlična obrana Hrvatske s igračem manje, jer su Grci od čak 15 napada sa igračem više iskoristili samo šest.

Izabranici Ivice Tucka su pobjedu praktički osigurala već u prvoj trećini, koju su Barakude dobili s 6-3. U 12. minuti bilo je 8-3, uz po tri gola odličnih Jokovića i Vrlića, te 9 obrana fenomenalnog Bijača. U poluvremenu je Hrvatska vodila s 10-6, a nakon treće četvrtine 13-9, da bi u zadnjom periodu Barakude znalački i smireno priveli utakmicu kraju.

Hrvatsku su do pobjede protiv Grčke predvodili Maro Joković sa četiri, te Javier Garcia i Josip Vrlić sa po tri gola, dok je Marko Bijač sakupio 14 obrana. U grčkim redovima najefikasniji je bio Angelos Vlachopoulos s tri gola.

Quinn Rooney / Staff

“Barakude” će u polufinalu igrati protiv Španjolske koja je četvrtfinalu boljim izvođenjem peteraca svladala branitelja naslova Srbiju s 10-9 (1-2, 4-1, 1-2, 0-1; 4-3).

Španjolci su izbacili europske i olimpijske prvake Srbe, koji su na zadnja četiri europska prvenstva bili zlatni, a sada su ostali bez medalje. Španjolci su drugu četvrtinu dobili s 4-1, vodili su veći dio utakmice, a junak dvoboja bio je vratar Lopez Pinedo sa 11 obrana u utakmici, te obranjenim petercem u raspucavanju. Prlainović i Mandić su promašili peterce, da bi Granados golom odveo Španjolce u polufinale.

Polufinale je izborila i Crna Gora koja je porazila svjetske prvake Talijane sa 10-8 (3-3, 4-3, 2-1, 1-1). Crnogorci će u polufinalu igrati protiv Mađarske koja je sa 14-10 (3-2, 3-3, 4-3, 4-2) bila bolja od Rusije.