Ćavar za SK: ‘Danas smo imali vratara, to je ključ svega’

Uncategorized 17. sij 202121:02 0 komentara
sportklub

Hrvatska je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Egiptu u skupini C upisala svoju prvu pobjedu nad Angolom, koju je svladala 28:20 (12:11).

Svoj dojam o viđenom nakon susreta je ponovno dao zlatni olimpijac iz Atlante ’96 Patrik Ćavar.

“Danas je bilo dobro. Prvo poluvrijeme smo izgledali lošije, ali u drugom je to bila ona prepoznatljiva Hrvatska. Pešić je bio sjajan, njegove obrane su nam dale vjetar u leđa i to smo uspjeli iskoristiti pogocima iz kontre i polukontre. Uvijek sam govorio da su vratari i obrana ključ na prvenstvu”, osvrnuo se nakon utakmice za Sport Klub Patrik Ćavar.

Martinović odličan, jedan gol na kraju je zabio i Jaganjac.

“Drago mi je da smo isprobali Jaganjca, govorio sam da u prvom krugu treba mladima dati šansu, nažalost, nismo uspjeli koliko smo trebali, ali i jedan gol će jako bitan, to je dečko s velikim potencijalom. Za Martinovića je sve jasno, ide ga i to je odlično – on je sada definitivno naš prvi desni vanjski.”

Cindrića nemamo do kraja turnira – ozljeda je definitivno kulminacija nakon teškog ritma – trebaju li krovne organizacije smanjiti broj utakmica?

“Da, ja sam definitvno da se taj raspored rastereti. Igrač koji igra u vrhunskom klubu odigra svaki treći dan jednu jaku utakmicu. To je prevelik napor, uz te utakmica i putuješ kad si u gostima – i to nosi dio problema, ali teško je utjecati na krovna tijela.”

U zadnjem kolu dolazi Katar?

“Definitivno najozbiljnija reprezentacija s kojom ćemo se susresti u skupini. Pobijedili su Angolu pet razlike, Japan dva razlike. Malo sam ih gledao i igraju u jako visokom ritmu, ima tu i kvalitete u momčadi, ali na klupi je Valero Rivera, fantastičan trener koji iz njih izvlači maksimum. Njih ne smijemo podcijeniti.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!