Wimbledon će danas dobiti novu vladaricu, a bit će to 37-godišnja Serena Williams ili deset godina mlađa Simona Halep. Finale od 15 sati pratite na Sportklubu.
Amerikanka i Rumunjka u polufinalu su protivnicama ukupno prepustile sedam gemova, Williams Barbori Strycovoj tri, a Halep Elini Svitolini četiri.
Bit će ovo njihov 11. međusobni dvoboj, a Halep je slavila samo jednom, 2015. u Indian Wellsu.
Serena danas lovi i povijest, jer ako osvoji Wimbledon bit će joj to 24. Grand slam u karijeri čime bi izjednačila rekord legendarne Margaret Court.
The ladies take Centre stage…
A 24th Grand Slam for Serena or a first #Wimbledon title for Simona#Wimbledon | @serenawilliams | @Simona_Halep pic.twitter.com/wlItuPVzGx
— Wimbledon (@Wimbledon) July 13, 2019
Bio bi to ujedno i osmi Wimbledon za Amerikanku. Halep lovi drugi Grand Slam naslov, prvi je uzela na Roland Garrosu 2018.
Prijenos finala pratite od 15 sati na Sportklubu 1.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC