Mektić i Pavić preko Dodiga u polufinale ATP Finalsa

ATP 18. stu 202120:18 > 20:41 0 komentara
Marco Alpozzi/LaPresse via Guliver

Prvi par svijeta, hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali su se u polufinale ATP Finala u Torinu, oni su u posljednjem susretu Zelene skupine svladali još jednog hrvatskog igrača Ivana Dodiga i Slovaka Filipa Polašeka sa 6:4, 7:6 (6).

Olimpijski pobjednici iz Tokija tako su ostali u igri za osvajanje svog 10. turnira u 2021. godini.

Za osvajanje prvoga seta Mektiću i Paviću bio je dovoljan break koji su ostvarili kod 2:2 kada su oduzeli servis Polašeku. Kod prednosti 4:2 imali su četiri vezane break-lopte za oduzimanje servisa Dodigu i prednost 5:2, ali hrvatsko-slovačka kombinacija spojila je nekoliko sjajnih poena i ostala u igri. To im se moglo i isplatiti jer su kod prednosti Mektića i Pavića od 5:4 stigli do dvije prilike za poravnanje, ali tada je Pavić dva puta sjajno odservirao za osvajanje prve dionice igre.

Drugi set bolje su počeli Dodig i Polašek koji su oduzeli servis Paviću za 2:0, ali hrvatski asovi su se odmah vratili re-breakom na Dodigovom servisu. Do kraja seta oba su para držala svoj početni udarac, a u tie-breaku je briljirao Pavić s tri fantstična reterna. Upravo je jednim od tih reterna Pavić osigurao drugu meč-loptu za svoju kombinaciju koja je i realizirana na Mektićevom početnom udarcu.

S dvije pobjede i jednim porazom Mektić i Pavić su zauzeli drugo mjesto u Zelenoj skupini, a suparnike u polufinalu, što će biti pobjednici Crvene skupine, saznat će u petak. Dodig i Polašek su s jednom pobjedom i dva poraza završili na trećem mjestu u skupini.

Još ranije su prvo mjesto u ovoj skupini osigurali Španjolac Marcel Granollers i Argentinac Horacio Zeballos pobjedama protiv Dodiga i Polašeka te Mektića i Pavića u prva dva kola. Oni su ranije u četvrtak izgubili za njih nevažan dvoboj od Nijemca Kevina Krawietza i Rumunja Horije Tecaua koji su usprkos toj pbojedi ostali posljednji u skupini.