Pauza nije ostavila traga, Rafa prepustio samo dva gema

Rome 16. ruj 202020:29 > 20:42
Clive Brunskill/Getty Images

Drugi tenisač svijeta Rafael Nadal odigrao je prvi meč poslije pauze usred pandemije koronavirusa. I nije imao problema u Rimu protiv sunarodnjaka Pabla Carrena-Buste i svladao ga je 6:1, 6:1.

Čitav posao Nadal je završio za 74 minute, a najviše je  bilo u prvim gemovima oba seta, kada je Carreno Busta imao neke prilike. U prvom gemu odmah je imao break loptu, ali se Nadal izvukao, da bi se u narednom gemu obranio iako je drugi reket svijeta imao break loptu. Međutim, u sljedećem servis gemu Carreno-Busta je kapitulirao i pretrpio break za 3:1. Nadal je potom vezao još tri gema i dobio prvi set.

U drugom slična priča, mada ovog puta Carreno-Busta nije imao break šanse. Ponovo je u drugom servis gemu popustio, Nadal poveo 2:1, a poslije toga potpuno slomio sunarodnjaka sa četiri vezana gema.

Nadal će se u narednom okršaju sastati sa pobjednikom meča Raonić-Lajović.