Prebacivanje s tvrde na zemljanu podlogu nije donijelo puno toga dobroga za hrvatsku tenisačicu
Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 2. kolo WTA turnira u Rimu, uspješnija od nje je u susretu 1. kola bila Amerikanka Amanda Anisimova sa 7-6 (4), 7-6 (6) nakon dva sata i 27 minuta igre.
U susretu dviju podjednakih suparnica, Vekić je trenutačno 28., a Anisimova 27. igračica na WTA ljestvici, 24-godišnja Osječanka propustila je brojne prilike. Vekić je u prvom setu tri puta imala “break” prednosti, kod vodstva 5-4 je i servirala za set, no na kraju je tu dionicu igre izgubila u “tie-breaku”.
Drugi set je bolje započela 19-godišnja Amerikanka koja je povela sa 2-0, no potom je Vekić osvojila četiri gema zaredom i kod rezultata 4-2 imala 40-30 na svoj servis za vodstvo od 5-2.
Nažalost, nije iskoristila tu šansu, Anisimova je ponovno vratila “break” zaostatka da bi kod 5-5 još jednom oduzela početni udarac Vekić i stigla do servisa za meč.
Tada je Vekić uspjela spasiti i meč-loptu prije no što je osigurala novi “tie-break” u kojemu je povela sa 6-3 i imala tri vezane set-lopte. No, Anisimova je uzvratila s pet uzastopnih poena s kojima je zaključila dvoboj u svoju korist.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC