Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni i Njemica Andrea Petković nisu se uspjele plasirati u polufinale Australian Opena u konkurenciji parova.
Bolje od hrvatsko-njemačkog para bile su Japanke Eri Hozumi i Miyu Kato, koje su slavile sa 6:3, 6:3, nakon točno sat vremena igre.
Japanske tenisačice će se u borbi za plasman u finale sastati sa drugim nositeljima Amerikankom Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova iz Češke, koje su u četvrtfinalu pobjedile Amerikanku Raquel Atawo i Yi-Fan Xu iz Kine sa 6:1, 6:1.
Susret japanskih tenisačica sa jedne i Lučić-Baroni i Petkovićeve bio je vrlo zanimljiv, posebno jer su sve break lopte koje su oba para imala realizirane. Međutim, hrvatsko-njemački par je tako samo jednom oduzeo servis svojim protivnicima, dok su Japanke upisale četiri breaka. Hozumi i Kato su na kraju imale 11 osvojenih poena više od Mirjane i Andree.
Iako je eliminirana u paru, Lučić-Baroni i dalje ima priliku proći dalje u singlu. Njena protivnica u četvrtfinalu, koje je na programu u srijedu, bit će Čehinja Karolina Pliškova.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC