Zaustavljen Čilićev niz od sedam pobjeda

ATP 18. lip 202119:47 > 20:33 0 komentara
Action Images via Reuters PAUL CHILDS

Niz Marina Čilića od sedam pobjeda je zaustavljen u četvrtfinalu Queensa.

Pobjednički niz Marina Čilića (ATP – 37.) zaustavljen je u petak u četvrtfinalu ATP turnira u londonskom Queen’s Clubu, gdje ga je svladao Australac Alex de Minaur (ATP – 22.) s 3:6, 6:3, 6:4 nakon dva sata i četiri minute igre.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda za 22-godišnjeg Australca.

Dvoboj je počeo sa zakašnjenjem od nekoliko sati, zbog kiše u Londonu. No, to nije utjecalo na Čilića koji je ‘breakom’ u osmom gemu stekao odlučujuću prednost za osvajanje prvog seta. U druga dva seta australski tenisač je prvi dolazio do prednosti ‘breaka’, 4:1 u drugom te 3:1 u trećem setu, a taj zaostatak Čilić nije uspio nadoknaditi, propustivši po dvije prilike za ‘break’ u drugoj i trećoj dionici.

De Minaur će u polufinalu igrati protiv prvog nositelja, Talijana Mattea Berrettinija, koji je sa 7:6 (5), 6:3 nadigrao Britanca Daniela Evansa.