Hurkacz na Floridi osvojio drugi naslov u karijeri

ATP 13. sij 202122:50 0 komentara
Jared C. Tilton / Stringer

Poljski tenisač Hubert Hurkacz (ATP – 35.) osvojio je naslov na ATP turniru u američkom Delray Beachu, gdje je u finalu odigranom u srijedu svladao 20-godišnjeg Amerikanca Sebastiana Kordu (ATP – 119.) sa 6-3, 6-3 za 71 minutu igre.

Za 23-godišnjeg Hurkacza ovo je drugi naslov u karijeri i drugi na američkom tlu, gdje je premijerni ATP trofej osvojio 2019. na turniru u Winston-Salemu.

Korda je ušao u meč vodstvom 3-1, ali je Poljak nanizao pet gemova i osvojio prvi set. U drugom setu je Hurkacz došao do ‘breaka’ za 3-2, a još jednom je slomio Amerikančev servis kad je sin nekadašnjeg pobjednika Australian Opena Čeha Petra Korde pokušao produžiti meč.

Hurkacz je za naslov u Delray Beachu zaradio 250 bodova i novčanu nagradu od 30.840 američkih dolara. Osvojeni bodovi donijet će mu povratak među 30 najboljih na novoj ATP ljestvici, na kojoj će biti na 29. mjestu.

Sebastian Korda, koji je izgubio svoje prvo finale na ATP turnirima, doći do renkinga karijere i na rub ulaska među 100 najboljih, na 103. poziciju. Uz 150 bodova zaradio je i novčanu nagradu od 22.780 dolara.