Federeru 99. titula karijere, Anderson izborio London

ATP 28. lis 201817:11 > 17:12
Lintao Zhang / Getty Images

Roger Federer osvojio je deveti naslov pobjednika na turniru u Baselu, a istovremeno je osigurao 99. titulu karijere. Kevin Anderson postao je prvi Južnoafrikanac nakon 23 godine koji se plasirao na završni Masters sezone.

Roger Federer imao je turbulentan tjedan u svom Baselu koji je završio na najbolji mogući način, devetom titulom, odnosno 99. kada je riječ o karijeri.

Marius Copil odigrao je turnir života, prošao kvalifikacije, pobijedio između ostalih Marina Čilića i Alexa Zvereva, a onda pošteno namučio i Federera u finalu. Rumunj je u prvom setu poveo 3:1 da bi izgubio set u tie-breaku, dok je u drugom setu vodio 4:2, a onda je Federer nanizao četiri uzastopna gema i razočarao protivnika.

Kevin Anderson osvojio je drugi turnir ove sezone, a peti za karijeru. Pobjeda u Beču na turniru 500 serije najveći je uspjeh karijere za južnoafričkog tenisača koji je još jednom ostavio šokiranog Kejija Nishikorija u razmišljanju zašto ponovno pada u finalu. Naime, Japanac je posljednji turnir osvojio u veljači 2016. godine (Memphis), a od tada je izgubio nevjerojatnih devet finala zaredom. Ipak pozitivna stvar za Nishikorija jest kako si je povećao šanse za plasman na Masters u Londonu.

Istovremeno, Anderson je osigurao nastup na Masters turniru u Londonu, s 500 osvojenih bodova u glavnom gradu Austrije došao je do dovoljnog zbroja kako bi se pridružio Rafaelu Nadalu, Rogeru Federeru, Novaku Đokoviću, Alexu Zverevu te Juanu Martinu Del Potru, iako je jasno kako Argentinac zbog ozljede neće nastupiti u Londonu. Posljednji igrač iz Južne Afrike koji je igrao na Mastersu bio je Wayne Ferreira, bilo je to u Frankfurtu 1995. godine.

U novom tjednu, posljednjem ‘regularne’ sezone tenisači su u Parizu gdje ćemo dobiti i konačan popis igrača koji će zaigrati na Mastersu u Londonu, slobodna su još dva mjesta za koja konkurira i Marin Čilić.