Nitko ne pobjeđuje Copila triput zaredom

ATP 24. lis 201823:02 > 23:03
Vaughn Ridley/Getty Images

Rumunjski tenisač Marius Copil napravio je veliko iznenađenje izbacivši trećeg nositelja Marina Čilića u drugom kolu turnira u Baselu. Je li to vijest? Naravno da nije. Ali, moramo ostati profesionalni.

Copil, koji je kroz kvalifikacije stigao do glavnog ždrijeba, protiv Čilića je slavio sa 7:5, 7:6 (7:2), poslije jednog sata i 49 minuta igre.

U borbi za polufinale, Rumunja čeka susret s Taylorom Fritzom iz Sjedinjenih Država, koji je eliminirao domaćeg tenisača Henrija Laksonena sa 6:2, 7:5.

Čilića u borbi sa surovom budućnosti čeka obračun s njegovom suprugom, koja će opet morati drugačije isplanirati tjedan kojeg je vjerojatno namjeravala provesti u Baselu. Barem malo duže.

Čilić je u dvoboju s Copilom imao svoje prilike, ali je rumunjski tenisač u ključnim trenucima odigrao bolje.

Prvi set je većim dijelom protekao u izjednačenoj igri, bez break-prilika, sve do 11. gema, kada je Copil zaprijetio Čiliću. Imao je tri break-šanse, iskoristio je drugu, a na putu do osvajanja prvog seta je našem tenisaču prepustio samo jedan poen. Drugi set je izgledao nalik na prvi, nije bilo prilika za break do 12. gema, kada je Čilić mogao izboriti treći set.

Copil se obranio, a zatim u istom ritmu nastavio u tie-breaku i tako došao do svog prvog trijumfa u dvoboju s igračima iz Top10 na svijetu.