Federer uz puno muke do drugog kola Basela

ATP 23. lis 201821:05 > 21:23
Tom Dulat/Getty Images

Roger Federer nastavlja s neuvjerljivom igrom u posljednje vrijeme. U prvom kolu "svog" Basela nakon tri napeta seta uspio je pobijediti Srbina Filipa Krajinovića sa 6:2 4:6 6:4.

Federer, trenutno treći na ATP listi, upisao je pobjedu nad 35. igračem svijeta rezultatom 6:2, 4:6, 6:4, poslije dva sata i 11 minuta igre u Baselu.

Švicarac i Srbin su prije meča u švicarskom gradu igrali još jednom, u Indian Wellsu ove godine, a tada je također bio bolji Federer sa 6:2, 6:1.

Ovoga puta je Švajcarac u svom rodnom gradu naišao na veći otpor Krajinovića, koji je u prvom setu imao dvije brejk lopte u četvrtom gemu, ali se Roger izvukao. Federer je zatim napravio brejk, došao do 3:2, a potom vezao još tri gema za uzimanje prvog seta.

U drugom setu je viđena slična slika na terenu, Federer je došao do 3:1, ali je onda uslijedila Krajinovićeva serija od četiri dobivena gema i slavlje u drugom setu.

Federer je bolje otvorio i treći set, odlično je servirao i igrao voleje, dok je srpski tenisač djelovao uspavano. Poveo je Roger sa 5:2 uz dva brejka, ali je tek tada ponovo proigrao Krajinović i došao do 5:4. Ipak, tu je bio kraj, jer je Federer izborio pobjedu i meč drugog kola protiv Nijemca Jana Lennarda Struffa, koji je eliminirao Johna Milmana sa 7:6 (7-3), 6:2.