Borna okrenuo Ramosa na startu Beča!

ATP 22. lis 201818:11 > 18:16
Clive Brunskill, Getty Images

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nastavio je prikazivati svoju sjajnu formu. Nakon finala Shanghaija našao se na turniru u Beču gdje je u prvom kolu dobio Alberta Ramosa-Vinolasa s 2:1 u setovima nakon dva i pol sata igre.

Bio je to četvrti dvoboj Ćorića i 30-godišnjeg ljevorukog Španjolca, u kojem je hrvatski Davis Cup reprezentativac stigao do treće uzastopne pobjede, a druge u ovoj sezoni u kojoj je Ramos-Vinolasa svladao sa 6-0, 6-3 u Indian Wellsu.

U sljedećem kolu Ćorić čeka pobjednika dvoboja Nijemca Philippa Kohlschreibera i Francuza Lusaca Pouillea, koji će biti odigran u utorak.

Borna je i u ovom dvoboju još jednom pokazao čvrstinu svog karaktera te borbeni duh koji ga krasi. U prvom setu je Ramos-Vinolas došao do ‘breaka’ u trećem gemu, ali je prednost izgubio kad je kod 5-4 servirao za osvajanje prve dionice. Ćorić je i u ‘tie-breaku’ okrenuo zaostatak od 2-4 te došao do vodstva 5-4, ali je na set-loptu Španjolca, nakon odlično pripremljenog napada, promašio smeč te svoj bijes iskalio na reketu.

Prvi set je trajao 67 minuta, a Ćoriću je trebalo tek nešto više od 25 minuta za osvajanje drugog seta u kojem je Španjolca ostavio bez gema.

Dva su prijelomna trenutka u odlučujućem setu donijela pobjedu Ćoriću. Prvi se dogodio u četvrtom gemu, u kojem je naš tenisač spasio tri ‘break-lopte’ (15-40 i prednost). Borna je u osmom gemu ponovno bio suočen s problemima, kad je Ramos-Vinolas došao do 0-30. No, naš je tenisač imao spreman odgovor. Do kraja meča je osvojio 12 od 13 odigranih poena te nakon dva i pol sata izborio pobjedu koja ga i dalje ostavlja u utrci za plasman na londonsko ATP Finale.