Spektakl na SK: Dvije UFC zvijezde brane pojas

SK Fight 1. srp 202212:32 > 12:32 0 komentara
Louis Grasse via Guliver Image

Pred nama su nova uzbuđenja u oktagonu – očekuje nas UFC 276 koji je prepun zanimljivih okršaja. Sva uzbuđenja s UFC-ovog eventa možete gledati izravno na programima Sport Kluba u noći sa subote na nedjelju.

Amerikanac Max Holloway smatra se jednim od najvećih boraca koji su ikada stupili u oktagon. Ipak, veliku prepreku prema statusu najvećeg svih vremena predstavlja činjenica da ga je u dva navrata pobijedio isti čovjek. U pitanju je, naravno, Australac Alexander Volkanovski kojeg se smatra jednim od najvještijih MMA boraca svijeta. Ovaj borac makedonskog porijekla slavio je u obje borbe protiv Hollowaya – u prosincu 2019. godine te u srpnju 2020.

Ipak, ni u jednoj borbi Volkanovski nije deklasirao Maxa, a oba puta je slavio sudačkom odlukom. Nakon dva uzastopna poraza od Volkanovskog, Holloway se vratio svojoj uobičajenoj praksi – pobjedama. Dominantno je svladao Calvina Kattara i Yaira Rodrigueza i time trasirao put prema trećoj borbi s istim čovjekom.

“Koliko često se događa da se međusobno bore dvojica natjecatelja koji u među 10 najboljih na svijetu u svim kategorijama? Padaju mi na pamet samo dvojica – Cormier i Jones. A mi sad to radimo treći put. Želim biti dio povijesti. Najbolji se i trebaju međusobno boriti. Idem po pobjedu prekidom. Borit ću se kao i uvijek – kao da mi je prva, a možda i posljednja borba. Dobro se osjećam, samouvjeren sam i pojas mi je nebitan. To me ne definira. Svi znamo da sam pravi šampion”, rekao je Holloway koji u profesionalnoj karijeri ima 23 pobjede i šest poraza.

Glavna borba večeri jest ona između prvaka srednje kategorije (do 84 kilograma) Israela Adesanye i Jareda Cannoniera. Peta je ovo obrana pojasa za Adesanyu, a dosad je bio uspješan protiv Yoela Romera, Paula Coste, Marvina Vettorija i Roberta Whittakera. Israel se uoči borbe obračunao s ljudima koji ga prozivaju.

“Kad si ovako dobar, govore vam o ‘sisama’. U isto vrijeme si mislim, koji k****? Samo traže izliku da umanje moju vrijednost. Dat ću tri milijuna dolara onome tko dokaže da ja znam išta o steroidima i da ih znam koristiti. Obećavam vam, tri milijuna ako nađete dokaz da sam ih ikad kupio, odnosno dodirnuo bilo koji oblik sterodia“, rekao je prvak pa nastavio:

“Ti j****i žohari mi samo žele oduzeti veličinu, zato što uvijek imam spektakularne izvedbe. Kako pokušavaš iznijeti optužbe temeljene ni na čemu? Dokaži, imaš tri milijuna. Znam da nemaš toliko na računu.”

U glavnom programu vidjet ćemo još jedan atraktivan meč u srednjoj kategoriji – Alex Pereira ima najteži izazov u dosadašnjoj karijeri. U pitanju je borba protiv kontroverznog Seana Stricklanda koji je u nizu od šest uzastopnih pobjeda.

Još jednu zvijezdu ćete moći gledati na UFC-ovom eventu. U pitanju je Sean O’Malley koji se bori u bantam kategoriji (do 61 kilograma). Njega očekuje iskusni Pedro Munhoz koji je u lošoj seriji – u zadnjih pet borbi izgubio je čak četiri.

Okršaj veterana odradit će legenda ovog sporta Robby Lawler i Bryan Barberena.

Sport Klub

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!