Ukrajinski klub igrat će u 2. Bundesligi!

Rukomet 10. lip 202213:05 > 13:06 0 komentara
xRazvanxPasarica via Guliver

Ukrajinski rukometni klub Motor Zaporožje iduće će sezone startati u drugoj rukometnoj Bundesligi.

“Mi poslujemo prema motu “rukometaši pomažu rukometašima” i time osiguravamo postojanje RK Motor Zaporožje za sada. Istovremeno, u mogućnosti smo zaštititi rukometaše i njihove obitelji, koji dolaze u Njemačku uz izričitu potporu svoje vlade, od izravnih posljedica neljudskog i neopravdanog agresivnog rata Ruske Federacije”, rekao je voditelj njemačke lige Frank Bohmann.

Nakon pojedinačnih gostovanja i treninga igrača koji čine i ukrajinsku rukometnu reprezentaciju, cjelogodišnji projekt rukometne solidarnosti sada podržava i 19 klubova 2. rukometne Bundeslige.

“Prilika da sudjeluje u igrama 2. rukometnoj Bundesligi praktički osigurava nastavak postojanja našeg kluba i daje važan doprinos očuvanju ukrajinskog rukometa, mora strahovati za svoje postojanje zbog ruskog napada. I naravno, boravak u Düsseldorfu nudi igračima i njihovim obiteljima sigurnost koja nije dostupna u Zaporožju”, rekao je trener Zaporožja Dimitriy Karpuschenko.

Domaći teren deveterostrukog ukrajinskog prvaka bit će Castello Düsseldorf.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!