Kraljice šoka nastavile priču s Eura, srušene i Nizozemke!

Rukomet 14. tra 202121:44 > 23:20
Hrvatska ženska reprezentacija

Na HEP Croatia Cupu u Poreču hrvatska ženska rukometna reprezentacija slavila je protiv Nizozemske.

Aktualne svjetske prvakinje nisu se dobro provele u Poreču u prvoj utakmici, Kraljice šoka slavile su s 24:23.

Hrvatska, trećeplasirana s posljednjeg Eura, sredinom prvog poluvremena gubila je tri razlike, ali je onda serijom 6:0 otišla na poluvrijeme s tri gola prednosti (13:10). U drugom poluvremenu hrvatske rukometašice čuvale su bez problema prednost do završnice, kada je Nizozemska stigla na tri gola zaostatka.

S dva gola su prišle na 24:23, Ježić nije zabila sedmerac, ali ni gostujuće rukometašice nisu iskoristile posljednji napad pa je pobjeda u Poreču pripala Hrvatskoj.

Hrvatska je uz sedam golova Mičijević i pet Krsnik stigla do pobjede. Tea Pijević dodala je 13 obrana. Dodajmo kako ovaj susret zbog samoizolacije nije vodio izbornik Nenad Šoštarić, pa je naše rukometašice vodila njegova pomoćnica Snježana Petika.

U četvrtak se sastaju Nizozemska i Brazil, a u petak će naše rukometašice igrati protiv Brazilki.