Horvat za SK: Prvenstvo će biti zanimljivo kao i HNL

Rukomet 27. tra 202217:00 > 17:00 0 komentara
Jozo Čabraja / kolektiff

Velika pobjeda Nexea protiv Gudmea 32:27 u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige u Našicama nastavak je sjajne sezone koju Našićani imaju.

Prije uzvrata u Danskoj 3. svibnja Nexe je stekao jako lijepu prednost. Sadašnji izbornik hrvatske rukometne reprezentacije i bivši trener Nexea, Hrvoje Horvat, javio se za Sport Klub i rekao da mu je jako drago zbog ovog uspjeha bivšeg kluba.

“Pa sigurno da je to jedna lijepa priča, dobro je da je Nexe što duže u Europi, kao i svaki naš klub, veseli nas svaka pobjeda i evo nastavlja se dobra priča koja se gradi iz godine u godinu”, rekao je pa nastavio:

“Sezona je odlična, u Europi smo dotakli već to četvrtfinale, velika je prilika sad ući na Final Four po prvi puta u povijesti Nexea tako da kontinuitet se nastavlja, to je lijepo za vidjeti da klub napreduje i da se razvija i u da se u njega ulaže. Jedna financijska stabilnost koju daju Ergovići je jako bitna i tu se rade veliki iskoraci i pomaci prema naprijed tako da vjerujem da će Nexe i u budućnosti ići takvim stopama prema naprijed.”

Prvo ime Nexea protiv Gudmea bio je i reprezentativac Halil Jaganjac s devet golova.

“Jaganjac igra konstantno dobru sezonu što su primjetili to i klubovi vani tako da, evo jedan logički slijed da je tako te dobre igre u Nexeu okrunio i odlaskom u Lowen. Što se tiče reprezentacije sigurno ćemo pratiti njega u Bundesligi i pokazao je jednu konstantu što je jako bitno za reprezentaciju.”

I Jaganjac i Marin Jelinić su reprezentativci. Izbornik misli da su njihove mlade godine spremne za sve izazove – i Premijer ligu, Kup, Europu, ali i obaveze u reprezentaciji.

“Rukomet je u zadnjim godinama napravio jedan takav raspored koji je stvarno ubitačan, ritam stvarno ‘melje’, samo najspremniji igrači to uspiju izdržati, vidite i sami koliko je ozljeda u rukometu. To je sigurno nešto što treba zabrinuti i o čemu treba voditi brigu. Naravno da nije lako igrati na više frontova i u reprezentaciji, ali zato jesu reprezentativci, od njih se očekuje puno, moraju puno raditi na sebi, voditi brigu o pripremi i svemu da bi to mogli izdržati. Mladi su, ne vjerujem da će imati nekakvih problema, mislim da ih to trenutno samo veseli.”

Prokomentirali smo s izbornikom i stanje u prvenstvu Hrvatske. Prije mjesec dana Nexe je prvi put nakon 15 godina u domaćem prvenstvu uspio pobijediti PPD 30:29. Na ljestvici su izjednačeni PPD Zagreb i Nexe s 14 bodova, a rukometnu Premijer ligu je Horvat usporedio s HNL-om.

“Svaka konkurencija iznjedri uvijek nešto dobro. Vidjeli smo i po nogometnoj ligi da je jako zanimljivo kad se više momčadi borbi za titulu, bit će zanimljivo i u Kupu, očekujem oglede Zagreba i Nexea, ima još puno toga za igrati. Vidjet ćemo kako će ozljede koga zaobići i puno faktora će tu još odlučivati do kraja prvenstva.”

Morali smo se dotaknuti i stanja u reprezentaciji. Kauboji su se izvrsnim igrama u dvije utakmice protiv Finske (31:24, 36:22) plasirali na Svjetsko prvenstvo u Poljskoj i Švedskoj. Izbornik kaže da se od tog prvenstva očekuju velike stvari.

“Veseli nas način na koji smo se plasirali, rezultat nije neko iznenađenje, očekivali jesmo pobjede protiv Finaca. Dobro je da smo pokazali jednu ozbiljnost i da smo svjesni situacije u kojoj se nalazimo i da su dečki maksimalno motivirani te da smo sigurno zakoračili prema Svjetskom prvenstvu od kojeg očekujemo jako puno i veselimo se sljedećem okupljanju i daljnim izazovima koji nas čekaju u reprezentaciji.”

Potvrdio je i kako je atmosfera u svlačionici dobra te da je reprezentacija spremna za sve što ih čeka.

“Mislim da se to da iščitati i iz izjava igrača, prema rezultatima i odnosu koji smo pokazali u ove dvije utakmice tako da je sve s te strane jako dobro.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!