Francuzi pobijedili Norvežane! Sagosen nije mogao sam

Rukomet 14. sij 202122:19 > 22:20 0 komentara

U prvom velikom dvoboju na Svjetskom prvenstvu u Egiptu Francuzi su iznenadili favorirzirane Norvežane predvođene najboljim rukometašem svijeta Sanderom Sagosenom.

Susret između Francuske i Norveške je bez sumnje derbi kompletnog prvog kola Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu, a u ovom dvoboju su Trikolori slavili sa 28-24.

Od prve minute igralo se uglavnom gol za gol, a na pauzu se otišlo izjednačenim rezultatom 13:13. U nastavku je šesterostruki prvak svijeta ubacio u brzinu više i na kraju slavio konačnim rezultatom 28:24.

Norvežanima nije pomogao ni sjajni Sagosen koji je postigao čak 11 golova, dok je Francuze do prve pobjede predvodio Mahe sa devet pogodaka.

Portugalci su pobjedom nad Islandom još jednom pokazali da su postali ozbiljna rukometna reprezentacija. Slavili su sa 25:23 najviše zahvaljujući Soaresu koji je postigao šest golova, a isti broj pogodaka je na drugoj strani zabio i Elisson.

Sjeverna Makedonija je razočarala na startu Svjetskog prvenstva. Šveđani su ih uvjerljivo savladali rezultatom 32:20.

Makedonci jednostavno nisu imali rješenja za Wannea koji im je zabio 11 pogodaka. Legendarni Kiril Lazarov se zaustavio na brojci od pet pogodaka u ovom susretu.