Francuzi spremni za velike stvari – lagano s Furijom

Rukomet 19. sij 201919:20 > 19:21
Photo by Jörg Schüler/Getty Images)

Francuska reprezentacija odlično je započela drugi krug Svjetskog prvenstva, slavljem nad aktualnim europskim prvacima Španjolskom rezultatom 33:30.

Počeo je drugi krug Svjetskog prvenstva u rukometu, u dvoboju Grupe E u kojoj se nalazi i Hrvatska, Francuska je svladala Španjolsku.

Bila je to utakmica u kojoj su dominirali Francuzi, u jednom trenutku vodili su i pet razlike u prvom poluvremenu. Najavu mogućeg preokreta Španjolci su prikazali u početnim trenucima drugog dijela kada su izjednačili na 18:18. Međutim, ubrzo su Francuzi povezali četiri gola zaredom i više se nisu osvrtali. Tricolori su napravili i najveću prednost kod 26:20, a najbliže što će Furija stići bilo je na ulazu u posljednju minutu kada su smanjili na dva razlike. Pobjedničku momčad predvodili su Ludovic Fabregas i Dika Mem sa šest golova, a zaigrao je i Nikola Karabatić koji je upisao jedan pogodak. Kod Španjolaca koji su izgubili sve izglede za polufinalnim nastupom, najbolji je bio Ferran Sole s osam pogodaka.

Branitelji svjetskog naslova hvataju formu kada je najvažnije i uopće ne sumnjamo kako će ponovno predstavljati najveći izazov hrvatskoj reprezentaciji.

Večeras od 20:30 sati igraju Njemačka i Island, dok Hrvatsku u nedjelju očekuje dvoboj s Brazilom.

U grupi F, Švedska je pregazila Tunis s 35:23.