Teška pobjeda PPD-a za vrh SEHA lige

Rukomet 17. pro 201822:14 > 22:16
SEHA Gazprom League

Rukometaši PPD Zagreba zaključili su polusezonu pobjedom protiv Vojvodine 25-23 u susretu 13. kola regionalne SEHA lige igranom u dvorani Sutinska vrela.

Hrvatski prvak je odlično otvorio utakmicu i nakon sedam minuta igre vodio je 6-0. Gosti su u 22. minuti smanjili na dva gola zaostatka (10-8), a u posljednjoj minuti prvog dijela i na samo gol zaostatka (13-12).

Vojvodina je u drugom dijelu iskoristila opuštanje PPD Zagreba i u 41. minuti je izjednačila na 17-17. Sedam minuta prije kraja Zagreb je pobjegao na +3 (22-19), a Vojvodina je do konca susreta uspjela tek smanjiti zaostatak na dva gola minusa (25-23).

U momčadi PPD Zagreba najefikasniji su bili Zlatko Horvat s osam golova, Damir Bičanić s pet, te Josip Božić Pavletić sa četiri gola. Kod Vojvodine Nemanja Vučićević i Miloš Grozdanić zabili su po šest golova.

PPD Zagreb se ovom pobjedom izjednačio na vrhu ljestvice s Vardarom, oba sastava imaju po 33 boda. Treće mjesto drži Nexe sa 27 bodova, četvrti je Tatran Prešov sa 24 boda.