ANKETA Velika imena u igri: Tko će preuzeti PPD Zagreb?

Rukomet 27. svi 202012:19 > 12:26
Foto: HRS

PPD Zagreb do kraja tjedna bi trebao odlučiti o novom čovjeku na klupi

PPD Zagreb kroz nekoliko dana će odlučiti tko će biti novi trener.

Podsjetimo, prije nekoliko dana neočekivanu i iznenadnu ostavku podnio je dosadašnji strateg ‘plinaraca’ Veselin Vujović, a njegovi razlozi za takav potez bili su isključivo privatne prirode.

Neke informacije već znamo. U igri je šest trenera s kojima se provode razgovori, a svaki od njih ima hrvatsku putovnicu. Ivica Obrvan, Hrvoje Horvat, Irfan Smajlagić i Nenad Kljajić četiri su najizglednija imena. Preostala dva nismo uspjeli dobiti, a više informacija trebalo bi biti poznato već sutra, otkrili su nam u PR službi kluba. Iako su se kroz medije provlačila imena Davora Dominikovića i Vlade Šole, Sport Klubu je od strane spomenutog dvojca, ali i iz kluba, potvrđeno da su to puka nagađanja i da nemaju veze s istinom.

IVICA OBRVAN

wikipedia

Bivši rukometni reprezentativac i zvijezda Metkovića. S reprezentacijom je osvojio zlato na Mediteranskim igrama 1993. godine te broncu na Europskom prvenstvu u Portugalu godinu dana kasnije. Od prosinca 1999. trenirao je rukometaše Metkovića, naslijedivši Iliju Puljevića. U tom je razdoblju bio igrač i trener. Tad su osvojili Kup EHF (1999./2000.) i drugo mjesto u hrvatskom prvenstvu. Od 2007. je preuzeo trenirati slovenski rukometni klub Gorenje, a zatim je 2010. godine preuzeo PPD Zagreb, u prvom mandatu osvojio je dva domaća prvenstva i dva kupa te zauzeo 3. mjesto u SEHA ligi. Osim toga, vodio je još makedonsku rukometnu reprezentaciju te francuski Chambery.

HRVOJE HORVAT

Ovaj rođeni Bjelovarac autor je najvećih uspjeha u povijesti rukometnog kluba NEXE-a iz Našica, kojeg zahvaljujući njemu sada zna cijela Europa. Sin je vrlo poznatnog bivšeg jugoslavenskog reprezentativca, velikana bjelovarskog Partizana i osvajača zlatne medalje s OI-ja u Munchenu 1972. godine. Ne zaboravimo ni to da je na posljednjim natjecanjima u ulozi pomoćnog trenera asistirao i Lini Červaru u reprezentaciji, koja je ove godina stigla do finala EURO-a. Njegov životopis definitivno je dostojan hrvatskog i europskog velikana poput PPD Zagreba.

IRFAN SMAJLAGIĆ

Olimpijski pobjednik iz Atlante 1996. i brončani iz Seula 1988. Kao igrač je osvojio i srebro na SP-u na Islandu ’95, a godinu dana kasnije osvojio je Državnu nagradu za sport ‘Franjo Bučar’. Karijeru je započeo u Borcu iz Banja Luke, zatim je igrao za Zagreb (tadašnji Badel), Zamet, Medveščak, a okušao se i u Francuskoj (Ivry, Bordeaux). Tri je godine bio pomoćnik Line Červara i to u najplodonosnijem razdoblju u povijesti hrvatskog rukometa, bile su to godine u kojima smo uzeli svjetsko i olimpijsko zlato, a javnost često upire prstom u vrhušku hrvatskog rukometa, smatrajući kako nepošteno ignorira njegove reference i kvaliteta kad se dogodi smjena izbornika, a Smajlagićevog imena ni blizu kandidata. S hrvatskom mladom reprezentacijom 2006. osvojio je zlato na Europskom prvenstvu, a bio je i izbornik Egipta i Irana te trener Zameta, RK Bosne iz Sarajeva, rukometašica Lokomotive.

NENAD KLJAJIĆ

wikipedia

I Kljajić ima zlato s Olimpijade u Atlanti, ali i duboku povijest sa Zagrebom. Osvojio je dva europska Kupa prvaka kao igrač, a već je bio trener od 2006. do 2007., a zatim i od 2010. do 2011., pa bi mu u slučaju imenovanja ovo bio već treći mandat. Nakon tih epizoda, uglavnom se zadržavao na istoku, gdje je vodio nacionalnu momčad Saudijske Arabije, a zatim i katarskog Al-Rayana. Trenutno je trener grčkog Olympiacosa.