EHF se ispričao klubovima zbog mizernih novčanih iznosa

Rukomet 28. tra 202012:28 > 12:31
Alex Grimm/Getty Images

EHF je krajem prošlog tjedna odlučio okončati aktualnu rukometnu sezonu.

Takva odluka je izazvala dosta polemika, a mnogi klubovi i reprezentacije se smatraju oštećenim jer neki neće imati pravo nastupe u baražu za SP, dok su četvrtfinalisti Lige prvaka ostali bez mogućnosti da se bore za plasman na Final Four.

EHF je odlučio da se na Final Four plasiraju po najbolje dvije ekipe iz grupa A i B, dok će ostali momčadi i sudionici knock-out faze biti eliminirani.

Ova odluka kojom je Vardar ostao bez mogućnosti da brani titulu dobila je i komičan nastavak jer se EHF odlučio ispričati zbog mizernih novčanih iznosa.

Tako će deset klubova koji su trebali nastupiti u knock-out fazi podijeliti iznos od 250.000 eura što znači da će svaki od njih za zelenim stolom dobiti po 25.000 eura.

Radi se o prvoplasiranim, drugoplasiranim, trećeplasiranim i četvrtoplasiranim klubovima iz grupa A i B, te pobjednicima grupa C i D.

Inače, na Final Fouru krajem prosinca će nastupiti Barcelona, PSG, Kiel i Veszprem.