Utrka se nastavlja: Kovačev Monaco do treće pobjede u nizu!

Francuska 11. tra 202119:27 0 komentara
Getty Images/Matthias Hangst

Utrka za naslov prvaka Francuske nastavila se i ovog vikenda.

Monaco je u 32. kolu francuskog prvenstva uvjerljivo pobijedio posljednjeplasirani Dijon, koji još samo teorija drži u prvoj ligi.

Prvi gol je zabio Stevan Jovetić u 49. minuti, pospremivši u mrežu odbijenu loptu nakon što je gostujući golman Saturnin Allagbe obranio kazneni udarac Wissamu Ben Yedderu.

Ben Yedder se u 63. minuti iskupio za taj promašaj i povisio na 2:0, a onda minutu prije kraja iz penala bio precizniji nego u prvom navratu i postavio konačan rezultat.

Momčad Nike Kovača je trećom uzastopnom pobjedom ostala u utrci za naslov prvaka te u još jednoj borbi; za mjesto koje sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.

Šest kola prije kraja Monaco ima četiri boda manje od vodećeg Lillea te četiri boda i jednu utakmicu više od Lyona na trećem mjestu, zadnjem koje vodi u LP.