Stiže velika promjena u nogometu?!

Nogomet 24. stu 202117:57 > 17:57 0 komentara
Emirates
Navijači na Emiratesu

Međunarodno vijeće nogometnih udruga (International Football Association Board) koje ima i kontakte s Fifom, na svom će sutrašnjem sastanku predložiti određenu izmjenu u organizaciji utakmica.

Iz IFAB-a će Fifi predložiti da se produži vrijeme odmora između dva poluvremena sa sadašnjih 15 na 25 minuta. Razlog je marketinške naravi. To bi 25-minutno razdoblje omogućavalo puno više vremena u kojem bi se dalo na travnjaku održati manji koncert, nastup mažoretkinja, orkestra ili slično.

Zapravo se radi o kopiranju spektakla kakav je vezan uz Super Bowl.

Upućeni misle kako su dosta maleni izgledi da ova ideja zaživi. Ona čak načelno i nije nova. Već je zabilježen pokušaj iz 2009. o produženju vremena odmora između dva poluvremena s 15 na 20 minuta, ali nije uspio. Što je najbolje, taj je prijedlog tada Fifa i podržala, ali su slijedili veliki otpori iz navijačkih struktura.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!