Šok u susjedstvu! Najbolji igrač pobjegao iz Partizana

Nogomet 2. svi 202110:19 > 10:20 0 komentara
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Takuma Asano koji je ove sezone bio najbolji igrač Partizana više neće nositi dres beogradskog kluba.

Pomalo šokantno i na opće iznenađenje Japanac je preko društvenih mreža objavio da je jednostrano raskinuo ugovor s Partizanom te svojevoljno napustio klub.

Glavni razlog odlaska je činjenica da nije dobivao plaću na vrijeme i u punom iznosu, a kako je naveo nitko u klubu nije reagirao na njegove molbe.

Ja, Takuma Asano, raskinuo sam svoj ugovor s Partizanom. Nakon što sam se neko vrijeme mučio, odlučio sam presjeći i donijeti ovu tešku odluku. Mislim da nisam poštovan od strane kluba, koji duže vrijeme nije isplaćivao moju zaradu na vrijeme i u pravom iznosu. Još postoji dug koji nije podmiren na današnji dan. Nitko nije ni reagirao na moje molbe“.

Teško mi je što moram napustiti klub u ovakvim nesretnim okolnostima, jer je Partizan klub u kojem sam proveo važan dio svoje karijere. Zauvijek ću biti zahvalan svima koji su me podržali u Beogradu uključujući: Savu Miloševića, koji me je pozvao da se priključim sastavu, Aleksandru Stanojeviću, koji me je uvijek podržavao i vjerovao u mene, mojim sjajnim suigračima i stručnom stožeru i svim navijačima koji su me bodrili. Hvala svima iz dubine srca“, napisao je Asano.

Ali kako to obično biva u ovakvim i sličnim situacijama u klubu razmišljaju drugačije. Izuzetak nije ni Partizan koji se odmah obratio javnosti.

Nogometni klub Partizan obavještava javnost da je igrač Takuma Asano svojevoljno napustio klub, čime je prekršio postojeći ugovor o profesionalnom igranju. FK Partizan će preduzeti sva pravna sredstva i pred nadležnim organima FIFA-e podnjeti tužbu protiv igrača uslijed neosnovanog odlaska i kršenja odredbi ugovora.Očito je da je igrač postupio ishitreno, ne samoinicijativno, već po inputu nekoga tko misli da ima onoliko prava koliko ima moći. Stoga, FK Partizan odbacuje kao neosnovane i ucjenjivačke sve eventualne izjave igrača Takume Asana u vezi sa njegovim statusom“.

Iako neugodno iznenađeni ovim postupkom igrača, uvjeravamo sve navijače da je ekipa fokusirana na preostale utakmice, sa željom i ciljem da sezonu okonča osvajanjem trofeja Kupa Srbije”, poručili su iz Partizana.

Asano je bio odličan ove sezone. Zabio je 21 gol i upisao 10 asistencija. Partizan ga je planirao prodati ovog ljeta i dobro zaraditi na njemu, ali po svemu sudeći od toga neće biti ništa.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!