Drama u Sloveniji, Celje na korak od povijesti

Slovenija 20. srp 20208:59 > 9:13
sportklub

Prava drama očekuje slovenske prvoligaše u borbi za naslov, a Celje ima najbolju startnu poziciju

Iako je veći dio sezone držala prvo mjesto i ima najraspoloženijeg strijelca prvenstva Antu Vukušića u svojim redovima, ljubljanska Olimpija pred gubitkom je naslova prvaka.

Odgovoran bi mogao biti Mauro Camoranesi, nekad odličan nogometaš Juventusa i talijanske nogometne reprezentacije, a sada trener Tabora iz Sežane, koji je sa svojom momčadi rasterećeno stigao kod lidera prvenstva i na kraju slavio s 2:1.

Kiks zelenih iz Ljubljane našeg Dina Skendera, iskoristila je momčad Celja koja je s 2:0 bila bolja od Rudara i tako preuzela vrh prvenstvene ljestvice s dva boda više od Olimpije.

Da bi sve bilo zanimljivije, raspored je omogućio da upravo Celje i Olimpija odmjere snage u zadnjem kolu i tako odluče o naslovu prvaka. Utakmica se igra u srijedu od 20.15h, a Olimpija mora slaviti u gostima ako želi doći do naslova. U protivnom će Celje postati prvak Slovenije po prvi put u svojoj povijesti.

Izravan prijenos ovog sjajnog ogleda pratite na Sportklubu 2.