Ševčenko napustio klubu Genoe nakon samo 11 utakmica

Nogomet 15. sij 202214:34 > 14:34
AP Photo/Efrem Lukatsky via Guliver

Andrij Ševčenko, legendarni ukrajinski nogometaš i kasnije izbornik te zemlje, napustio je trenersko mjesto talijanskog prvoligaša Genoe.

Službeno je smjenu obznanio trenutačno pretposljednji klub na ljestvici Serie A, a Ševčenko se od momčadi oprostio nakon što ju je vodio tek tijekom 11 utakmica. U studenome prošle godine Ševčenko je na mjestu trenera naslijedio Davida Ballardinija.

U Serie A Ševčenko s klubom nije ostvario ni jednu pobjedu (tri remija i šest poraza), a jedino je vodio momčad do pobjede u Coppa Italiji kada je Genoa s 1:0 pobijedila Salernitanu. Kup utakmica je bila i posljednja za Ševčenka na ovom radnom mjestu jer je tijekom tjedna izgubio na San Siru od Milana (1:3) nakon produžetaka. U sastavu Genoe trenutačno igraju dvojica hrvatskih nogometaša, vratar Adrian Šemper i Milan Badelj.

Podsjetimo kako je kao igrač Ševčenko nizao velike partije i uspjehe u dresovima kijevskog Dinama, Milana i Chelseaja, a kao igrač Milana (u dva navrata) ukupno je skupio 324 nastupa i pritom zabio 175 pogodaka.