Juventus u završnici izborio polufinale kupa

Nogomet 10. velj 202223:33 0 komentara
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Nogometaši Juventusa izborili su posljednje mjesto u polufinalu Kupa Italije svladavši pred svojim navijačima Sassuolo s 2:1 (1:1).

Paulo Dybala je već u 3. minuti doveo Juventus u vodstvo, da bi u 24. minuti Hamed Traore pogodio za 1:1. Do pobjedničkog pogotka je torinska momčad došla tek u 88. minuti na vrlo sretan način, kad se lopta odbila od gostujućeg braniča Ruana, promijenila smjer i završila u mreži.

Juventus će u polufinalu igrati protiv Fiorentine koja je sa 3:2 slavila na gostovanju u Bergamu kod Atalante. Dvostruki strijelac za goste bio je Krzysztof Piatek (9-11m, 71), a pobjednički pogodak postigao je Nikola Milenković (90+3). Za Atalantu su golove postigli Zappacosta (30) i Boga (56). Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi domaće momčadi, a zamijenjen je u 74. minuti.

Drugi polufinalni par čine Milan i Inter. U polufinalu će biti odigrane dvije utakmice. Milanski dvoboji su na rasporedu 2. ožujka i 20. travnja, dok je Fiorentina 3. ožujka ugostiti Juventus, a torinski uzvrat bit će odigran 21. travnja.