Nogometaši Intera osamili su se na drugom mjestu ljestvice talijanskog prvenstva 3-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 23. kola.
Inter je u prednost doveo Lukaku (20-11m) iz prestrogo dosuđenog kaznenog udarca nakon sudara Dumfriesa i Walacea u gostujućem kaznenom prostoru. Vratar Udinesea Silvestri čak je i obranio prvi udarac belgijskog napadača s bijele točke, ali kako je prerano napustio gol-liniju Lukaku je dobio priliku ispraviti svoj promašaj i u tome je uspio.
Poravnanje Udineseu donio je Slovenac Lovrić (43) koji je odličnim udarcem u završnici prvog poluvremena okrunio lijepu akciju svoje momčad te svladao sunarodnjaka Handanovića na vratima Intera.
Pitanje pobjednika je odlučeno u 73. minuti kada su oba sastava prvo promašila “zicere” prije no što je Mhitarjan (73) odmjerenim udarcem s vrha kaznenog prostora ipak zatresao mrežu. Nekoliko sekundi ranije Džeko je izašao sam pred Silvestrija, ali vratar Udinesea je bravuroznom intervencijom obranio njegov udarac, uslijedio je protunapad gostiju koji su s četvoricom igrača napali dvojicu braniča Intera, ali Success je odlučio sam završavati akciju i to učinio preslabim udarcem prema vratima. Lopta je odmah prebačena pred vrata Udinesea gdje se Mhitarjan odlično snašao.
Konačni rezultat postavio je Lautaro Martinez (89) iz protunapada u završnici dvoboja.
Marcelo Brozović igrao je za Inter do 66. minute.
Drugi Inter sada ima 47 bodova, tri više od trećeg Milana koji je ranije u subotu kao gost svladao Monzu sa 1-0 (1-0), a 15 manje od vodećeg Napolija koji je još u petak kao gost svladao Sassuolo sa 2-0 (2-0).
Udinese je deveti sa 28 bodova.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!