Bašić asistirao u spektaklu s osam golova na Olimpicu

Nogomet 2. pro 202122:57 > 22:58 0 komentara
AP Photo/Andrew Medichini

Hrvatski veznjak Toma Bašić bio je asistent u domaćem 4:4 (1:3) remiju Lazija protiv Udinesea u posljednjoj utakmici 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Bašić, koji je u igru ušao u 64. minuti, u 79. je minuti izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, a Acerbi je glavom pogodio za prednost Lazija od 4:3. Rimski je sastav nakon prvih 45 minuta gubio s 1:3, u drugom je napravio preokret te su ga sekunde dijelile od pobjede, no u devetoj minuti sudačke nadoknade Arslan je pogodio za konačnih 4:4.

U prvom poluvremenu briljirao je napadač Udinesea Beto koji je postigao prva dva gola na utakmici, u 17. i 32. minuti, Immobile je smanjio na 1:2 u 34., no da bi Udinese na odmor otišlo s dva gola prednosti pobrinuo se Molina u 44. minuti.

Lazio je početkom nastavka preko Pedra u 51. i Milinković-Savića u 56. miniti stigao do poravnanja, potom su oba sastava ostala sa po 10 igrača, da bi Acerbi kompletirao preokret, no u posljednjoj akciji na utakmici Udinese je ipak spasilo bod.

Lazio je tako ostao deveti sa 22 boda, a Udinese 14. sa 16 bodova.