Silvio stvara klub s 'mladim i urednim Talijanima"

Serie A 6. lis 20189:53 > 9:56
Marco Luzzani/Getty Images

Silvio Berlusconi ponovno stvara u nogometu, nakon kupnje trećeligaša Monze predstavio je javnosti svoj novi projekt.

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Berlusconi je lani zaradio golem novac prodajom AC Milana kineskim investitorima, a ovaj mjesec započeo je sa svojom novom avanturom, kao vlasnikom trećeligaša Monze kojeg je kupio za 3.5 milijuna eura.

Uz njega, u sedlu je ponovno Adriano Galliani, 74-godišnji sportski direktor koji je uz Berlusconija više od tri desetljeća stvarao veliki Milan. Galliani je rodom upravo iz Monze pa razloge kupnje baš tog kluba treba tražiti i u tome, a bivši talijanski premijer javnosti je kratko predstavio svoju viziju momčadi kluba iz Monze.

Igrati će samo mladi talijanski igrači koji će morati održavati pozitivan imidž u javnosti. Svatko će moratiti biti uredno ošišan, bez tetovaža i naušnica. Odijelo kao odjevni predmet će biti obavezno, želim da se svaki moj igrač ponaša kao gospodin, prema protivniku, sucima te navijačima. Posebno prema našim vjernim fanovima, želim da na svaki zahtjev za autogramom igrač pozitivno odgovori“, kazao je 82-godišnji Berlusconi.