Rangers primio gol u 96., Celtic se približio

Nogomet 29. sij 202218:20 > 18:22 0 komentara
Jeff Holmes via Guliver Images

Nogometaši Celtica smanjili su zaostatak za Rangersom na vrhu ljestvice škotskog prvenstva na dva boda nakon subotnjih susreta 23. kola, a uoči njhiova međusobnog ogleda u srijedu.

Celtic je na svom terenu golom Abade u 90. minuti uspio svladati Dundee United s 1:0 i tako iskoristiti kiks Rangersa koji je ranije odigrao 3:3 na gostovanju kod Ross Countyja.

Iako se igralo na jedan gol čitavu utakmicu Celtic je bio u velikoj opasnosti prosuti dva boda protiv Dundee Uniteda, pogotovo nakon što je u 83. minuti ostao s igračem manje jer je isključen Bitton. Ipak, u 90. minuti je hrvatski reprezentativac Josip Juranović, koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena, povukao napad po desnom krilu, produžio do Jote koji je poslao centaršut kojega je prihvatio Abada te snažnim udarcem s pet metara zakucao loptu pod gredu.

Borna Barišić je, pak, odigrao svih 90 minuta za Rangers koji je bez dva boda na gostovanju kod Ross Countyja ostao u šestoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to dvoboj pun preokreta, Rangers je poveo preko svog novog napadača Dialla već u 5. minuti, ali nakon velikih pogrešaka prvo vratara McGregora, a onda i stopera Goldsona, Ross County je preokrenuo i poveo 2:1 golovima Whitea u 25. Charles-Cooka u 29. minuti. Početkom nastavka Tavernier je poravnao u 49. minuti, a veliki pritisak Rangersa urodio je novim preokretom kada je Goldson u 72. minuti iz gužve uspio ugurati loptu preko gol-linije. No, u šestoj od sedam minuta nadoknade još jednom je loše reagirao vratar Rangersa McGregor što je iskoristio Wright za poravnanje.

Vodeći Rangers sada ima 56 bodova, drugi Celtic 54. Dundee United je sedmi sa 28 bodova, a Ross County 10. sa 22.