‘Želim trofej sa klubom, ovo je razočaravajuće’

Nogomet 28. tra 202116:50 > 16:59
AP Photo/Darko Bandic

Nogometaš Tottenhama Harry Kane istaknuo je da želi osvojiti trofej sa klubom, a priznao je da je razočaran sezonom Spursa.

Već neko vrijeme se najavljuje da bi Kane mogao napustiti Spurse, a engleski mediji pišu da će se to izvjesno dogoditi ukoliko londonski klub ne osigura mjesto u Ligi prvaka.

„Cilj mi je osvojiti trofej sa klubom. To mi do sada nije pošlo za rukom. Osjećaj je čudan“, rekao je Kane.

Tottenham je nedavno izgubio od Manchester Cityja u finalu Liga kupa. U Premier ligi Spursi su trenutno sedmi, sa pet bodova manje od četvrtoplasiranog Chelseaja.

„Ako ću biti potpuno iskren, sezona je razočaravajuća. Imali smo mnogo prilika, vodili smo u brojnim utakmicama, a onda smo gubili. Moramo mnogo napredovati. Sada je primarno da sezonu završimo na pravi način, nadam se da ćemo osigurati mjesto u Ligi prvaka. Stvarno je razočaravajuća sezona i mi igrači moramo preuzeti odgovornost“, zaključio je Kane.