Ronaldo: Opet ću osvajati trofeje i začepiti ljudima usta

Nogomet 23. lis 202113:45 > 13:45
Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Napadač Manchester Uniteda Cristiano Ronaldo kaže da je svima u klubu potrebno da se prilagode na promjene koje su se dogodile.

Trenutno su Crveni vragovi šesti šesti na tablici Premier lige, sa pet bodova manje u odnosu na lidera Chelsea, a osvojili su samo bod u posljednje tri utakmice.

Sada smo u periodu poslije promjena. United je doveo mene, Varanea i Sancha. Za prilagođavanje je potrebno vrijeme, čak i za sistem koji igramo. Mislim da, korak po korak, moramo sebi dokazati da je sve moguće“, ističe 36-godišnji Ronaldo za Sky sports i dodaje:

Svatko bi trebao znati svoju ulogu. Ja znam svoju u ovoj ekipui, u klubu – moja uloga je da dajem golove, da pomognem ekipi svojim iskustvom i kako razumjeti igru. Ako svi razmišljaju tako i budu spremni žrtvovati se za svoju momčad, mislim da ćemo biti bolji.”

U Ligi prvaka je United gubio 2:0 kod kuće od Atalante, a na kraju je pobijedio 3:2, uz odlučujući pogodak Portugalca. Bio je to njegov šesti gol na osam utakmica, ali Portugalca su kritizirali da se ne trudi dovoljno.

“Kritike su uvijek dio ovog posla. Nisam zabrinut u vezi s tim. Da budem iskren, to je dobra stvar. Ako se brinu o meni i govore o meni, to je zato što znaju moj potencijal i vrijednost. Znam kada trebam pomoći ekipi defanzivno. Znam da je i to dio mog posla. Neki ljudi to ne vide jer im se ne sviđam, ali da budem iskren, imam 36 godina, sve sam osvojio, i ne brinem se o ljudima koji loše pričaju o meni. Dobro spavam noću, savjest mi je mirna. I dalje ću ljudima začepljivati usta i osvajati trofeje“, zaključuje Ronaldo.

United u nedjelju od 17:30 dočekuje Liverpool u derbiju kola, uz prijenos na SK1.