Liverpool zapeo kod Fulhama, dva gola Mitrovića

Nogomet 6. kol 202215:32 > 15:34 0 komentara
ShaunxBrooks via Guliver Images

U prvoj utakmici subotnjeg programa 1. kola engleskog nogometnog prvenstva povratnik u društvo najboljih Fulham i doprvak Liverpool su igrali 2-2 (1-0).

Domaći su dva puta vodili golovima Mitrovića (32, 72-11m), a gosti su do boda stigli preko Nuneza (64) i Salaha (81).

Fulham je bio bolji suparnik u prvom poluvremenu, a tu svoju bolju igru je i materijalizirao vodećim golom kojega je postigao srpski centarfor Mitrović nadvisivši Alexander-Arnolda i pospremivši ubačaj Tetea u mrežu.

Liverpool se probudio u nastavku prvenstveno ulaskom Nuneza koji se u 64. minuti odlično snašao te prizemni ubačaj Salaha petom proslijedio iza leđa Rodaka.

Kada se očekivao potuni preokret, Fulham je stigao do novoga vostva. Van Fijk je neoprezno startao na Mitrovića u svom kaznenom prostoru, pogodio ga u nogu pa su domaći dobili najstrožu kaznu koju je u pogodak pretvorio upravo Mitrović.

Na konačnih 2-2 poravnao je Salah uz veliku dozu sreće, Nunez je loše prihvatio jedan centaršut, ali lopta se odbila ravno na nogu Salaha kojemu nijebilo teško iz velike blizine svladati Rodaka.

U petak je u prvom susretu sezone Arsenal kao gost svladao Crystal Palace sa 2-0, u subotu će još igrati Bournemouth – Aston Villa, Newcastle United – Nottingham Forest, Tottenham Hotspur – Southampton i Everton – Chelsea, dok će u nedjelju na teren Leicester City – Brentford, Manchester United – Brighton and Hove Albion i West Ham United – Manchester City.