Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Southampton na gostovanju u 20. kolu Premier lige rezultatom 3:1 i ostvarili prvi trijumf poslije dva uzastopna poraza.
Pobjedom u Southamptonu, Građani su se vratili na drugu poziciju na ljestvici s 47 bodova i sa minus sedam u odnosu na prvoplasirani Liverpool čekaju susret sezone protiv Redsa.
Taj dvoboj na programu je 3. siječnja na Etihadu, uz izravan prijenos na Sportklubu.
Southampton je ostao na 17. poziciji s 15 bodova i u sljedećem kolu ga čeka gostovanje kod Chelseaja.
Dvoboj na St. Marysu počeo je dobro za goste, koji su u 10. minuti došli u vodstvo preko Davida Silve. Pogotku je prethodila sjajna akcija po desnoj strani i povratna lopta Bernarda.
Rano primljeni pogodak nije poremetio Svece, koji su od starta igrali odvažno protiv favoriziranog rivala, pa su u 37. minuti došli do izjednačenja.
Hojberg je oduzeo loptu neopreznom Zinchenku u opasnoj zoni, povukao je nekoliko metara, a zatim poslao neobranjiv udarac iza leđa Edersona.
Radost domaćih je, ipak, kratko trajala. U 45. minuti je Sterling probio po lijevoj strani, uputio centaršut, a lopta se odbila od Ward-Prowsea i prevarila McCarthyja. Bio je to početak kraja Svetaca pošto je samo tri minute kasnije Aguero okrunio centaršut Zinchenka i postavio konačan rezultat.
Drugi dio igre bio je formalnost. City je kontrolirao igru cijelo vrijeme, prijetio s vremena na vrijeme preko Sterlinga, Aguera i Mahreza, ali je McCarthy sjajnim intervencijama sprječavao uvjerljiviji poraz svog sastava.
FULL TIME | What a 2018 we had! Let's make 2019 even better!
? 1-3 ? #SOUMCI pic.twitter.com/OQE39I0tFE
— Manchester City (@ManCity) December 30, 2018
Domaći su na kraju susret završili s desetoricom – Hojbjerg je u 85. minuti isključen zbog oštrog starta nad Fernandinhom.
U drugom susretu od 15.15 sati, Burnley je svladao West Ham na Turf Mooru s 2:0. Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Chris Wood je doveo domaće u vodstvo u 15. minuti, na asistenciju Barnesa, da bi u 34. minuti McNeill postavio konačan rezultat. Mladom napadaču to je prvi gol u karijeri na trećem susretu u Premier ligi.
Zanimljivo je i da je na golu momčadi Seana Dychea bio Tom Heaton, koji se poslije 15 i pol mjeseci zabilježio nastup. Povratak među stative, sjajni čuvar mreže obilježio je maestralnom obranom u finišu susreta, poslije udarca glavom Andyja Carrolla.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC