Zakucavanje Lacazettea donijelo tri boda Arsenalu

Premier League 2. ruj 201816:06 > 16:29
Clive Mason/Getty Images

Nogometaši Arsenala pobijedili su Cardiff na njihovom stadionu u 4. kolu engleskog prvenstva rezultatom 3:2.

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Topnici su poveli u 11. minuti kada je Shkodran Mustafi sjajno pucao glavom nakon kornera koji je izveo Granit Xhaka.

Cardiff je uspio da izjednačiti u 45+2. minuti golom Camarase, koji je nakon centaršuta Bennetta iskoristio smušenu reakciju obrane Arsenala i lako svladao Čecha.

Pierre-Emerick Aubameyang je donio novu prednost Topnicima u 62. minuti vrlo lijepim udarcem s oko 18 metara, a nakon sjajnog ostavljanja lopte Lacazettea petom.

Velšani se i pored zaostatka nisu predavali pa su ponovo izjednačili u 70. minuti. Cardiff je izveo slobodan udarac, na desnoj strani je skočio Morrison, da bi gol glavom s oko 11 metara postigao Ward.

Tri boda Arsenalu u Cardiffu donio je je francuski napadač Alexandre Lacazette u 81. minuti. Asistent je bio Torreira, dok je Francuz iskosa s desne strane zakucao loptu pod prečku gola golmana Cardiffa.

Momčad menadžera Unaija Emeryja nakon četiri kola ima polovičan učinak od dvije pobjede i dva poraza i nalazi se na devetom mjestu ljestvice PL-a.

Cardif ima dva remija i dva poraza pa se s dva boda nalazi na diobi 16. mjesta s Huddersfieldom.