Nakon burne utakmice koja je završena eliminacijom Citya iz FA Kupa i koji je dobio buran nastavak na terenu i u tunelu, Pep Guardiola i Paul Cook pokušali su "spustiti" loptu u izjavama medijima.
“Ako me želite pitati o nogometu, pitajte me. Ništa se nije dogodilo u tunelu. Cook i njegov stručni stožer su trebali ostati tamo gdje im je mjesto i to bi bilo to. Oni su jako agresivan protivnik”, rekao je Guardiola.
“Mislim da smo dobro igrali u drugom poluvremenu čak i sa desetoricom igrača. Lakše je kada je 11 igrača na terenu, naravno. Primili smo gol iz jedinog njihovog šuta na gol za 90 minuta i izgubili smo. Takav je nogomet. Naravno da smo tužni što nismo prošli dalje jer je FA Kup jako lijepo natjecanje i svi žele doći do četvrtfinala, ali računa se ono što se dogodi na terenu”, dodao je Guardiola.
“Trebali bi pričati o utakmici. Bilo je dosta faulova, ja sam mislio da Delph treba dobiti izravan crveni, Pep i njegova ‘klupa’ se ne slažu s tim. Ja stojim iza svog mišljenja, to je nogomet i mislim da se nikada nećemo složiti oko toga. Nisam vršio pritisak ili tražio crveni karton, u to vas uvjeravam. Uopće ne bi trebali razgovarati o ovakvim stvarima”, rekao je Cook.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC