VIDEO Van Dijk i Alisson koštali Liverpool rekorda!

Premier League 15. srp 202023:10 > 23:15
SK

U derbiju 36. kola Premier lige, Arsenal je na svom terenu pobijedio (2:1) Liverpool i tako onemogućio novom prvaku da sruši apsolutni rekord po osvojenim bodovima u jednoj sezoni...

Taj rekord do daljnjega će držati Manchester City, koji je naslov 2018. osvojio sa 100 osvojenih bodova, a prošle sezone to umalo nadmašio (98).

Redsi bi današnjom pobjedom, dvije utakmice do kraja prvenstva, ostali u prilici preskočiti taj saldo, međutim, porazom od Topnika, ukupno trećim u sezoni, ostaju na 93 boda.

Kako je u dvije utakmice moguće maksimalno zaraditi 6 bodova, jasno je da rekord plavih s Etihada neće biti niti izjednačen.

A nije tako trebalo bit, jer Liverpool je u večerašnju utakmicu krenuo sjajno, pogotkom Sadija Manea u 20. minuti.

Međutim, već do poluvremena, domaći su preokrenuli, a kod oba pogotka kumovale su velike pogreške igrača od kojih to zaista nismo navikli – najprije van Dijka, a potom i Alissona.

Uskoro će stići videozapisi u kojima ćete se moći uvjeriti koliko su velike te pogreške bile…

Arsenal je nastavio odličnu formu, po učinku u posljednjih 5 utakmica drže visoko treće mjesto u ligi, a ukupno su tek deveti.

Spomenimo još da su pogreške suparnika danas neumoljivo iskoristili Lacazette (32.) i Nelson (44.).