Gubici Tottenhama režu Mourinhov budžet za pojačanja

Justin Setterfield GettyImages

Malo je klubova koji neće osjetiti krizu izazvanu pauzom zbog koronavirusa. Među onima koji će morati stegnuti remen kada sve prođe je i Tottenham.

Kako stvari stoje, Jose Mourinho imat će veoma ograničen budžet za pojačanja u sljedećem roku pa je već sada jasno da će posudbe biti nešto o čemu će se razmišljati više nego o transferima.

Tottenham je promijenio odluku o korištenju državnih olakšica i slanju radnika na prisilni odmor i to će se prilično osjetiti u budžetu kluba. Posebna stavka bit će prihodi koji su bili planirani od stadiona, a izostali su što zbog otkazivanja zakazanih događaja što zbog činjenice da je novi stadion pretvoren u bolnicu.

Bilo je predviđeno da se budžet kluba napuni sa milijardu funti samo od ne-nogometnih aktivnosti na stadionu.

Prvo je otkazan veliki Ljetni bal, a uslijedilo je i odgoda meča Anthonyja Joshue i Kubrata Puleva. Ukoliko izvanredno stanje ostane na snazi i u lipnju, bit će odgođen (moguće i otkazan) koncert grupe Guns ‘N Roses. Otkazani su i brojni ragbi susreti, a ugroženo je i odigravanje NFL dvoboja kasnije ove godine.