Emery se oprostio od navijača Arsenala

Clive Mason/Getty Images

Španjolac Unai Emery više nije trener Arsenala te se u emotivnom obraćanju oprostio od londonskog kluba

Nakon što mjesec dana nije ostvario nijedu pobjedu, Španjolac Unai Emery više nije trener Arsenala. Uprava londonskog kluba zahvalila se Španjolcu nakon što je ostvarivao zaista loše rezultate u posljednje vrijeme.

U 78 utakmica na klupi kluba iz Londona, Emery je ostvario učinak od 43 pobjede, 19 poraza i 16 remija.

‘Bila mi je čast biti trener Arsenala. Želim se zahvaliti svim navijačima koji su mi pomogli da osjetim kako diše ovaj klub. Nisam ništa više želio od postizanja boljih rezultata za klub. Sretan sam što sam radio u ovakvom klubu, te vam poručujem da sam ovaj posao radio sa velikom strašću’ – rekao je Španjolac.

Bivši trener Almerije, Valencije, moskovskog Spartaka, Valencije i PSG-a odveo je Arsenal do finala Europske lige u kojem je izgubio od Chelseaja, a ove sezone su na vrlo lošem osmom mjestu.