Liverpool se spasio u završnici, Mane apsolutni junak

Clive Brunskill/Getty Images

U 11. kolu engleske Premier lige Liverpool je bio vrlo blizu poraza, a onda su se ukazali Robertson i Mane za vrijedno slavlje nad Aston Villom

I dalje je Liverpool ostao neporažen nakon 11. kola, iako sve do zadnjih desetak minuta nije izgledalo tako. Nova Kloppova žrtva bila je Aston Villa čime su došli do desete pobjede u sezoni. Villa je povela golom egipatskog reprezentativca Trezegueta u 21. minuti na prekrasan ubačaj McGinna. U toj situaciji došlo je do VAR-a, no sudac kaže kako je gol regularan.

Samo par minuta kasnije Liverpool je izjednačio na 1:1 golom Firmina, no sudac je pregledom snimke utvrdio kako je Brazilac ipak bio u nedopuštenoj poziciji. U 37. minuti Sadio Mane pada u kaznenom prostoru te sudac opet ide pregledati snimku. Na radost domaćih navijača, jedanaesterca nema.

Domaćini su dugo odolijevali napadima Liverpoola, sve do završnice dvoboja. U 88. minuti Redsi su ipak izjednačili pogotkom Andrewa Robertsona na asistenciju Manea, a apsolutni junak senegalski reprezentativac je postao u 94. minuti kada je na asistenciju Alexandera-Arnolda iz kornera zabio glavom.

Liverpool je i dalje prvi sa deset pobjeda i jednim neriješenim rezultatom te 31 bodom, dok je iza njega Man City drugi sa 25 bodova.