U posljednjem susretu šestog kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je u Hamburgu poražen od Eintrachta iz Frankfurta 1-2 ostavši prikovan na začelju Bundeslige.
HSV niti u šestom susretu nije uspio doći do prve pobjede, no barem je postigao prvi pogodak sezone. Nažalost, navijača Hamburga 20-tak minuta prekasno jer je HSV postavio novi neslavni rekord Bundeslige. Prvi pogodak sezone postigao je tek nakon 508 minuta. HSV je do prvog gola stigao tek u drugom poluvremenu šestog kola. Dosadašnji rekord držao je Bochum koji je u 1979. godine otvorio sezonu sa 474 minute bez postignutog gola.
Eintracht je do pobjede došao golovima Harisa Seferovića (44) i Lucasa Piazona (90), dok je strijelac za domaćine bio Nicolai Mueller (58).
U ranije odigranom susretu Augsburg je pobijedio berlinsku Herthu 1-0 golom Paula Verhaegha iz jedanaesterca u 27. minuti.
Na ljestvici vodi Bayern sa 14 bodova, Borussia Moenchengladbach ima 12, a Bayer Leverkusen 11 bodova. HSV je posljednji s dva boda.
Author: HINA REUTERS/Fabian Bimmer
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC