HNS poštuje dogovor: Osniva se Udruga prvoligaša?

Nogomet ostalo 26. lip 201923:39 > 23:42
HNS

Jedan od uvjeta koje je Hajduk postavio HNS-u na nedavnom sastanku u Splitu jest reaktivacija Udruge prvoligaša, čini se kako su u Savezu ozbiljno shvatili dogovor sa splitskim klubom.

hnk hajduk split

Prilikom sastanka u Splitu kada je dogovoren povratak reprezentacije na Poljud za susret s Mađarskom u listopadu, čelnici Hajduka pred goste iz HNS-a postavili su određene uvjete koji su primarni postulati normalizacije odnosa. Jedan od tih uvjeta jest ponovno osnivanje Udruge prvoligaša.

Naime, iz HNS-a su uputili službeni poziv predstavnicima svih klubova za sastanak koji će se održati 12. srpnja, a na kojem će se raspravljati o prijedlogu formiranja nove Udruge prvoligaša. No, to nije i jedini sastanak koji u HNS-u žele organizirati, naime čelnici nacionalnog nogometnog saveza žele se posvetiti rješavanju i preostalih točaka sa spomenutog popisa uvjeta, posebno kada je riječ o transparentnosti financijskih izvješća te konačnog provođenja Zakona o sportu.

Svakako, to je pozitivan korak u normalizaciji odnosa dvije strane koji je predugo bio na najnižim razinama.