Sanchez odbio zamjenu, pa zabio za pobjedu Čilea

Felipe Oliveira/Getty Images

Nogometaši Čile upisali su i drugu pobjedu na Copa Americi, u Salvadoru su bili bolji od Ekvadora.

Čile je pobjedom protiv Ekvadora 2:1 u skupini C osigurao četvrtfinale.

Poveli su već u 8. minuti preko Fuenzalide, da bi se Ekvadorci vratili u igru preko Valencije u 26. minuti.

Pobjedu je Čileu u 51. minuti osigurao Alexis Sanchez, koji je tako zabio i drugu utakmicu u nizu. Inače, napadač Manchester Uniteda se na poluvremenu požalio liječnicima na bolove u zglobu, ali odbio je zamjenu.

– Na poluvremenu je imao bolove, ali je liječnilku rekao da želi igrati. Bilo je to važno za nas što je tako postupio. Na svu sreću ne radi se o zglobu kojeg je ozlijedio dok je igrao u Manchester Unitedu. Vidjet ćemo što kažu pregledi, ali vjerujem da će biti spreman za narednu utakmicu – rekao je izbornik Čilea Reinaldo Rueda.

U skupini C Čile ima šest bodova, Urugvaj četiri, Japan jedan, a Ekvador je bez bodova.

Spomenimo i kako su odigrane dvije utakmice Gold Kupa u kojima smo vidjeli samo jedan gol. Curacao je s 1:0 bio bolji od Hondurasa, dok su za golove bili uskraćeni gledatelji na utakmici Jamajke i Salvadora. Jamajka i Salvador imaju četiri boda, Curacao tri, Honduras nula.