Urugvaj se blamirao s Japanom, VAR opet izazvao spor!

Nogomet ostalo 21. lip 20198:55 > 8:56
Alessandra Cabral, Getty Images Sport

Reprezentacije Urugvaja i Japana zabilježile su svoj drugi nastup u skupini C 46. izdanja Copa Americe...

Japanci, koji igraju s mladom momčadi, dvaput su pred 30.000 navijača u Porto Alegreu vodili protiv favoriziranog protivnika, ali su Urugvajci na kraju ipak uspjeli iščupati bod.

Nakon katastrofalnog poraza protiv Čilea 4:0, Japanci su napravili sedam izmjena u prvoj postavi, a među njima je bio Koji Miyoshi, 22-godišnji nogometaš Yokohame.

Upravo on je postigao vodeći gol u 25. minuti, a samo sedam minuta kasnije izjednačio je Luis Suarez s bijele točke nakon vrlo kontroverzne odluke suca. Uede je prekršajem zaustavio Cavanija, arbitar je odmahnuo rukom, ali je na sugestiju iz VAR sobe stao pred zaslona.

OVDJE POGLEDAJTE SNIMKU TE, čini se, NEVJEROJATNE POGREŠKE

Nakon pregledavanja snimke i dugog razmišljanja pokazao je na bijelu točku. iako se većini gledatelja činilo kako je baš Cavani u pokušaju da dođe do lopte udario protivnika!

Miyoshi je ponovo strijelac u 59. minuti nakon što je Muslera odbio loptu nakon ubačaja s lijeve strane. Ipak, Urugvaj stiže do boda pogotkom Josea Gimeneza glavom nakon kornera.

Nisam zabrinut. Znate li koliko sam puta ovo proživio u svojih 13 godina na klupi? Japan je bio agresivan, imali su manje prilika, ali su dali dva gola kazao je izbornik Uruguaja Oscar Tabarez

Urugvaj ima četiri boda, a Japan jedan. U drugom susretu ove skupine, s petka na subotu u 1 sat sastaju se Ekvador i Čile.