Eduardo: Znate, ja sam vam poput Girouda…

Nogomet ostalo 11. sij 201917:57 > 18:03
Cristiano Andujar/Getty Images

Neprežaljeni Dudu prije mjesec dana ostao je bez kluba, nakon još jedne neuspješne epizode, napustio je Legiju iz Varšave i sada je slobodan igrač na tržištu.

Danas je došao u središte pažnje kada su se pojavile njegove izjave koje je dao u razgovoru za Super Express, poljski tabloid.

U njemu se bivši nogometaš Dinama, Arsenala, Šahtara i reprezentativac Hrvatske osvrnuo na najlošije golgetersko razdoblj u karijeri. U 14 utakmice koje je odigrao za poljskog velikana nije postigao niti pogodak, a tamo mu se i prvi put dogodilo da u deset susreta zaredom nije zatresao suparničku mrežu.

“Kad sam dolazio u klub, rekao sam poslodavcim da im jednim dodirom mogu donijeti milijune eura, Europsku ligu, čak i Ligu prvaka. No, trener Dean Klafurić nije mi dao priliku. Svoju bih situaciju usporedio s Olivierom Giroudom. Ni on nije postigao gol za Francusku na SP-u, a osvojio je naslov, izjavio je da Silva.

U mjesecima koji slijede namjerava malo odmoriti od nogometa, a zatim pronaći klub iz Rio de Janeira i tamo vjerojatno završiti karijeru.

Najvažniji trenutak njegovog nogometnog života viđen je 2008. kada ga je, kao igrača Arsenala u strelovitom usponu, mesarski ozlijedio Martin Taylor.